Sztafety to nasza specjalność – mogą powiedzieć zawodnicy Klubu Sportowego KGHM ZG RUN. Lubimy biegać sztafety i chyba dobrze nam to wychodzi skoro odnieśliśmy już kilka dużych sukcesów w tym roku.

Kolejna okazja powalczyć o podium trafiła się w sobotę 18.08.2018 r. w Lesznie. W ramach zawodów sportowych IX Sporting Maraton Leszno odbyły się rywalizacje na dystansach maratonu, półmaratonu oraz 10.5 km. A także to co nas najbardziej interesowało czyli sztafeta na dystansie maratońskim 4×10.5 km. A jeśli sztafety to musiał być i zespół KGHM ZG RUN. A nawet kilka bo wystawiliśmy 4 zespoły 4-osobowe.

Wszystkie biegi rozgrywane były na tej samej 10.5 km leśnej pętli. Baza zawodów zorganizowana był na Polanie Trzech Dębów w kompleksie leśnym po wschodniej stronie Leszna. Pogoda w dniu biegu dopisała, było ciepło ale nie za gorąco. Trasa biegu była typowo leśna, nawierzchnia szutrowa i piaszczysta, tylko niewielki fragment ok. 1.8 km był asfaltowy. Bardzo ciekawa trasa, urozmaicona, wszystkim się podobała.

Przyjechaliśmy, pobiegliśmy, zwyciężyliśmy… Udało się odnieść kolejny sukces. Znakomicie spisała się nasza najszybsza sztafeta czyli KGHM ZG RUN I w składzie: Karol Winniczuk, Jerzy Mazurkiewicz, Patryk Pieniążek i Grzegorz Jankowski, zajmując 1 miejsce wśród sztafet i to z ogromną przewagą ponad 15 minut nad kolejnym zespołem. Pozostałe nasze sztafety zajęły 6, 12 i 13 miejsce. Najszybszym zawodnikiem w sztafetach został oczywiście nasz zawodnik Karol Winniczuk, który pokonał pętlę w czasie 0:38:00.