I Bieg Charytatywny dla Krzyśka

 

W biegu charytatywnym, który odbył się 3 listopada 2018 r. Oborze pod Lubinem, wystartowało ponad 170 zawodników. Głównym celem imprezy była zbiórka pieniędzy dla naszego kolegi Krzysztofa Szafrańca, byłego pracownika działu klimatyzacji O/ZG Rudna, obecnie przebywającego na rencie, który choruje na nowotwór. Ciężko choruje także kilkuletnia córka Krzyśka.

 

Bieg odbył się na dystansie 5 km, malowniczymi polnymi i leśnymi drogami w okolicy miejscowości Obora. Na miejscu wolontariat KGHM przeprowadził słodką akcję, loterię fantową oraz licytację wartościowych przedmiotów i sportowych gadżetów. Był to pierwszy bieg zorganizowany przez stowarzyszenie Madness oraz Klub Sportowy ZG RUN. I jak zapewniają organizatorzy na pewno nie ostatni…

 

Dziękujemy tym wszystkim, którzy nam pomogli w tym wydarzeniu – mówi Wojtek Chmielewski ze Stowarzyszenia Madness, główny organizator biegu – zwłaszcza zawodnikom i zawodniczkom ZG RUN, wolontariatowi KGHM za wsparcie finansowe oraz pomoc w akcji, wszystkim którzy spędzili wiele godzin przy organizacji tych zawodów, m.in. RCS Lubin za zorganizowanie bramy startowej, Feniks-Timing z Legnicy za pomiar czasu. Byli z nami także członkowie Towarzystwa Historycznego „Victoria” z Polkowic z wystawą sprzętu militarnego. Koledzy z ZG RUN oznakowali i zabezpieczali trasę biegu.

Kwota jaką uzbieraliśmy dla naszego kolegi Krzyśka przerosła nasze oczekiwania. Akcja zakończyła się wielkim sukcesem – uzbieraliśmy 10 421,70 zł. Wszystkie pieniądze trafią do rąk Krzyśka i jego rodziny. Dziękujemy jeszcze raz!

 

Najszybszym zawodnikiem biegu został Piotr Ławicki, mieszkaniec Obory, który pokonał trasę z czasem 00:16:59. Wśród kobiet najszybsza była mieszkanka Wąsosza Joanna Lorenc z czasem 00:20:17. W biegu wystartowała także liczna, ponad 20 osobowa drużyna ZG RUN. Najszybszymi zawodnikami ZG RUN byli Dominik Wujtak i Sara Łoś wśród kobiet.

 

Jakub Plewko

Marek Warchala

www.zgrun.pl

 

aut. fot.

Tomek Miller

Bogdan Frydrych

Artur i Ania Niedźwiedzcy

 

20181103 Bieg Charytatywny


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *