KGHM ZG RUN – ZAMIEĆ 24h

 

Bieg Zamieć 24h odbywa się po pętli 13,5 km i ok 950 m przewyższenia, w czasie 24h. Start spod Amfiteatru w Szczyrku przez Becyrek do Schroniska na Skrzycznem potem w dół przez Siodło do Amfiteatru. Wygrywa ten, kto nabiega najwięcej pełnych pętli.

W tegorocznej edycji w dn. 21.01.2023 r. wystartowało dwóch reprezentantów klubu sportowego KGHM ZG RUN.

 

Marcin Zimkowski (O/ZG Polkowice-Sieroszowice)

W piątek wjeżdżając do Szczyrku mocno śnieżyło, co było zapowiedzią dobrej zabawy. Od startu biegłem na spokojnie, rozkładając siły na całą dobę. Pierwsza pętla była na zapoznanie z trasą, już po pierwszej pętli dokonałem zmiany obuwia na buty z kolcami (raczków nie założyłem, ale czekały w gotowości). Warunki okazały się mocno zimowe, miejscami kopki śnieg, miejscami lodowisko, część zbiegu po strumyku, bardzo strome zbiegi, które z każdą pętlą przeobrażały się w „tor bobslejowy”. Ponieważ bieg trwał przez całą dobę, a warunki pogodowe były zmienne (na zmianę wiało, sypało śniegiem) więc każda pętla była inna i wyjątkowa. Punkt odżywczy był na starcie/mecie, po każdej pętli uzupełniałem zapasy picia i jedzenia, wrzucałem coś ciepłego na ząb (a jedzenia ciepłego było dużo: makarony, frytki, nuggetsy, naleśniki i inne smakołyki – aż żal było wychodzić) i ruszałem dalej. Po każdej pętli coraz trudniej było się namówić na wyjście. Trasa przepięknie zimowa, temperatura też (na Skrzycznem mocno zimno) w połączeniu z narastającym zmęczeniem było co robić. Zachód i wschód słońca na Skrzycznem coś pięknego, pozostanie na długo w pamięci.

Nabiegałem osiem pętli, tj. 108 km w czasie 20:26:39, co dało ostatecznie Open: 6. Założenia były nieco ambitniejsze, jednak warunki na miejscu zweryfikowały plany. Tutaj pogoda dyktowała warunki.

Świetna wyprawa w doborowym towarzystwie, dzięki za wspólną wyrypę Grzegorz Magiera i Remigiusz Użarowski

Wielkie podziękowania oczywiście dla rodzinki za wsparcie. Dzięki Łukasz Wawrzyniak, treningi wchodzą w nogi, dzięki za przygotowanie i szykujemy się do dalszych wyzwań!

 

 

Grzegorz Magiera (HM Głogów)

Zimowy ultramaraton górski ZAMIEĆ 24H jest rozgrywany na stoku Skrzycznego. Przeszedł do historii.

Moje pierwsze zimowe zawody w 2023 r. zakończone, plan wykonany. Nabiegałem 4 pętle po około 13,5 km. Wyszło 57 km i 3400 przewyższeń.

Bieg w typowych zimowych warunkach przy temperaturze -10 stopni na szczycie i śniegu po kolana, do tego zbieg w korycie strumyka, w taką pogodę to gwarancja niezłego wysiłku, jeszcze zbieg, a raczej zjazd, ze stromego zbocza, do tego noc.

Bieg nocą niesamowite wrażenia w takiej zimowej scenerii.

Dziękuję trenerom z KIKO+ Centrum Sportowe Głogów Tomek Karpiński, Karolina Karpińska, Filip Dudzicz za przygotowanie motorycznie i siłowe.

20230121 Zamieć 24h


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *