Bieganie KGHM ZG RUN – 07-08.09.2019 r.

Już kilkukrotnie pisaliśmy, że sztafety i biegi drużynowe to specjalność klubu sportowego KGHM ZG RUN. I ostatni weekend ponownie to potwierdził. Możemy dopisać do naszych osiągnięć zwycięstwo w sztafecie we Wrocławiu oraz drugie miejsce w drużynówce w Zielonej Górze.

W charytatywnym biegu sztafetowym Poland Business Run we Wrocławiu wystawiliśmy 5 drużyn 5 osobowych. W biegu 5×3.9 km rozgrywanym w okolicach Hali Stulecia i Parku Szczytnickiego wystartowało 700 drużyn. Znakomicie spisała się drużyna KGHM ZG RUN 1 w składzie: Mateusz Szczepański, Michał Kumor, Norbert Fortuna, Mariusz Tazbir oraz Adam Oborski zwyciężając w zawodach z czasem 01:03:29. Pozostałe zespoły także zameldował się Wysoko w klasyfikacji zajmując 9, 11, 76 i 160 miejsce. Bieg bardzo nam się podobał, wpisujemy go na stałe w kalendarz ZG RUN i za rok na pewno ponownie tu wystartujemy.

Sara Łoś | 00:17:38

W Drużynowym Biegu Winobraniowym o Puchar Gazety Lubuskiej w Zielonej Górze na dystansie 2.5 km wystartowała tylko jedna nasza drużyna ale w bardzo mocnej obsadzie. Koledzy: Mateusz Szczepański, Grzegorz Jankowski oraz Norbert Fortuna zajęli 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej z czasem łącznym 00:25:29. Do zwycięstwa zabrakło 23 sekund. Zawody ukończyło 118 drużyn.

1. KGHM ZG RUN 1 | 00:25:29
SZCZEPANSKI MATEUSZ | 00:08:02
JANKOWSKI GRZEGORZ | 00:08:26
FORTUNA NORBERT | 00:09:01

W 10. Tauron Festiwal Biegowy w Krynicy wystartowało 5 naszych reprezentantów. Na dystansie 100 km wystartowali Dominik Komendacki i Grzegorz Magiera. Na dystansie 22 km Patryk Pieniążek, w półmaratonie Szymon Świercz oraz Tomasz Kaczmarek. Dominik oprócz 100 km startował także w maratonie.

1. KOMENDACKI DOMINIK | 03:34:50.00

W 29. Półmaraton Philips w Pile wystartował kolega Bartosz Cudak. Zajął 288 miejsce poprawiając swoją życiówkę wynikiem 01:32:55. Bieg ukończyło 2668 zawodników.