KGHM ZG RUN – Bieg Rzeźnika 80 km

 

Tegoroczna edycja Biegu Rzeźnika w Bieszczadach odbyła się w dn. 17.06.2022 r. Na dystansie 80 km (klasyk, bieg w parach, obydwie osoby muszą dobiec na metę, cały bieg muszą trzymać się blisko siebie) wystartowała dwójka zawodników KGHM ZG RUN.

 

Tak o biegu opowiada Marcin Zimkowski (O/ZG Polkowice-Sieroszowice):

 

Po tym jak Dominik Komendacki  (O/ZG Lubin) zgodził się ze mną pobiec Rzeźnika, wiedziałem, że łatwo nie będzie pobiec z takim dzikiem. Po kilku wspólnych wybieganiach, zacząłem myśleć pozytywnie.

Do Cisnej wyruszyliśmy w środę o 15tej, jednak przez korki na A4 dojechaliśmy na pole namiotowe ok 1:00 (właściciel po namowie zostawił otwartą bramę). W czwartek dzień wypoczynku i zwiedzania okolic METY. W piątek o 1:45 autobusy z Cisnej zawiozły nas na START do Komańczy. Na starcie stawiło się prawie 500 par, aby o 3:00 wystartować.

Nagle wsteczne odliczanie, przybicie piątki i lecimy.

 

Tak wyglądał start:

https://www.facebook.com/396504997054039/posts/5139316206106204/

 

Od początku delikatnie, bez wariacji, trzymamy się pierwszej dziesiątki. Mój plan był prosty, wygonić Dominika przodem i pilnować się jego pięt. Wszystko szło dobrze, aż za pierwszym punktem odezwał się mój brzuch 😔. Przez ból nie wyrabiałem już tempa narzucanego przez Dominka, ale po kolejnym punkcie i zupce pomidorowej moc zaczęła wracać. I tak tuptaliśmy w kierunku METY.

Zazwyczaj Bieg Rzeźnika jest błotny, albo baaaardzo błotny. Niestety w tym roku była susza. Niestety bo wziąłem buty na błoto a przydałyby się z większą amortyzacją i na kamienie.

Cały bieg, atmosfera, punkty  odżywcze, wolontariusze, Bieszczady, ludzie na trasie tworzą niepowtarzalny klimat, a jeszcze towarzystwo Dominika było wisienką na torcie.

Czas jaki osiągnęliśmy to 11:32:41 co dało miejsce OPEN:17, a w parach męskich MM: 13

Droga powrotna do domu trochę nam się wydłużyła, jednak to historia dobra na osobną książkę 😃

Jeszcze raz wielkie dzięki Dominik za wyrypę! Rodzince wielkie dzięki za wyrozumiałość a trenerowi Łukasz Wawrzyniak za przygotowanie !!!

 

20220617 Bieg Rzeźnika


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *