W dniu 31.08.2019 r. w Gdyni odbyła się 10 edycja Biegu Morskiego Komandosa. Na ten najtrudniejszy bieg terenowy w Polsce wybrało się 24 pracowników ZG Rudna. Wśród nich byli ratownicy górniczy oraz kandydaci do ratownictwa.

W Biegu Morskiego Komandosa jest wiele kategorii: Hard Historyczny, Sprint Historyczny, Hard, Sprint, Mały Komandos, Rekrut… Nasi zawodnicy wybrali kategorię TEAM, która polegała na przebiegnięciu w składzie czteroosobowym 22 km w pełnym umundurowaniu wojskowym z 24 kg atrapą moździerza. Łącznie z KGHM w zawodach wystartowało 7 zespołów. W sumie na starcie stanęło 25 ekip.

Trasa była bardzo wymagająca. Wiodła przez plaże, morze, leśne ścieżki, kanały melioracyjne oraz studzienki ściekowe. Naszpikowana była przeszkodami na najwyższym poziomie.

Najszybszą drużyną zawodów została drużyna KGHM ZG RUN. Czas w jakim pokonała trasę to 04:29:54 i jako jedyna zmieściła się w wyznaczonym przez organizatora limicie czasu wynoszącym 04:30:00. W skład zwycięskiej drużyny weszli: Robert Walkowiak, Krzysztof Biliński, Adrian Szpilewski oraz Rafał Kadłubicki. Zawody ukończyło 21 ekip.

W tym roku zdominowaliśmy zawody, zajmując 1 oraz 2 miejsce na podium – opowiada Robert Walkowiak. Nasze ekipy zajęły także kolejne świetne 4, 5 i 6 miejsce. Jest to największy sukces zawodników z KGHM w dotychczasowych startach w tych zawodach. Przez kilka lat zdobywaliśmy doświadczenie które jest niezbędne w tego typu zmaganiach.

Chcieliśmy serdecznie podziękować naszemu klubowi KGHM ZG RUN który mogliśmy godnie reprezentować a zwłaszcza prezesowi Jakubowi Plewko za okazane wsparcie.