W dniu 31.08.2019 r. w Głogowie odbyła się 1 edycja Biegu Obrońców Głogowa 1109. Był to wyjątkowy dla nas bieg. Po raz pierwszy jako ZG RUN byliśmy organizatorami tak dużej imprezy biegowej z limitem uczestników na poziomie 500 osób. Mamy nadzieję, że spisaliśmy się dobrze, impreza się podobała i wejdzie ona już na stałe do kalendarza imprez biegowych. Głównymi organizatorami byli: Emil Matejczuk, Dominik Komendacki, Jakub Plewko i Marcin Moskal. Dziękujemy Panowie !!!

Bieg miał też charakter charytatywny, razem z Fundacją PKO wspieraliśmy Adriana walczącego z chorobą. Adrian marzy o wózku elektrycznym, może dzięki naszemu biegowi uda się szybciej zrealizować jego marzenie.

Trasa o długości 10 km przebiegała ulicami Głogowa. Wystartowaliśmy z ulicy Wita Stwosza, spod Hali Widowiskowo-Sportowej, meta zlokalizowana była na stadionie. Pogoda dopisała wyjątkowo, walczyliśmy z trudami trasy przy temperaturze ponad 30 stopni.

Dla naszych zawodników był to bardzo udany bieg pod względem frekwencji.  Na mecie naliczyliśmy 58 zawodników startujących pod szyldem klubu sportowego KGHM ZG RUN. Mimo tego że kilku kolegów zaangażowanych było w organizację biegu i nie mogło wystartować byliśmy najliczniejszą ekipą na tym biegu.

Także pod względem sportowym, nasi zawodnicy znakomicie się spisali, 3 miejsce w klasyfikacji generalnej biegu zajął Mateusz Szczepański (Huta Głogów). W kategorii pracowników KGHM Mateusz oczywiście zwyciężył, drugie miejsce zajął Jerzy Mazurkiewicz (ZG Rudna) a na trzecim miejscu zameldował się Szymon Świercz (Huta Głogów). W sumie w kategorii KGHM nasi zawodnicy zajęli 6 pierwszych miejsc. Zawody ukończyło 441 zawodników.

Tekst: Marek Warchala