Kolejny weekend pod znakiem sukcesów zawodników klubu sportowego KGHM ZG RUN.

Tym razem zaliczone 7 różnych imprez biegowych, startowało 38 zawodników…

Liczna ekipa wystartowała w drugich zawodach z cyklu Runner’s Super Bieg. Tym razem w biegu Interferie Run z metą w Świeradowie Zdroju.

Zawody te są dla nasz szczególne istotne ponieważ stanowią Mistrzostwa Polski Górników i Hutników KGHM. I właśnie w tej kategorii na dystansie 10 km nasi zawodnicy zajęli całe podium. Mistrzem Polski został Patryk Pieniążek a za nim zameldowali się Robert Walkowiak i Łukasz Bartków. Na dystansie 21 km Marcin Zimkowski i Mateusz Jaworski zajęli 2 i 3 miejsce w tej klasyfikacji. W kategorii kobiet na dystansie 21 km Wicemistrzem Polski została Zuzia Piosik.

Także w klasyfikacjach wiekowych udało się wywalczyć kilka miejsc na podium. Na dystansie 21 km w kategorii K20 Sara Łoś zajęła 2 miejsce, w M20 Patryk Pieniążek 2 miejsce, w M40 Robert Walkowiak 1 miejsce. Na dystansie 10 km Kasia Czesnakowicz zajęła 3 miejsce w K20.

W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 1 miejsce na dystansie 10 km oraz 3 miejsce na dystansie 21 km.

3. KGHM ZG RUN

Znakomite wyniki zanotowali nasi zawodnicy w 4. Biegu Orłana w Przemkowie na 9 km trasie. Zajęli całe podium, 3 pierwsze miejsca w biegu w klasyfikacji generalnej. Zwyciężył Mateusz Szczepański przed Karolem Winniczukiem i Jakubem Plewko.

38. RAJCZAK ŁUKASZ 00:46:27

Liczna ekipa wystartowała w 4. Polkowickiej Dyszce. Najlepiej zaprezentował się Krzysztof Bagiński zajmując 9 miejsce.

153. MAŁYNIAK MONIKA 01:09:07

Także nie zabrakło naszych zawodników w 36. Półmaratonie Solan w Nowej Soli. Najwyżej skalsyfikowany został Emil Matejczuk na 16 miejscu.

16. MATEJCZUK EMIL 01:21:30
72. PRZYTULSKI REMIGIUSZ 01:34:27
163. BARTOSIK MAREK 01:42:42
223. NIWISIEWICZ TOMASZ 01:47:11

W 2. Złotej Dyszce w Złotoryi wystartowało dwóch naszych zawodników. Jeden na 5 km, drugi na dystansie 10 km.

5 km

26. MAREK WARCHALA   00:23:56

10 km

54. PIOTR POKRYWKA     00:47:29

W 40. Biegu Krotosa w Krotoszynie, na dystansie 10 km startował kolega Dawid Dobroś.

45. DOBROŚ Dawid 00:41:40.5

W nietypowym biegu Sky Tower Run 2019 czyli biegu na 49 piętro wieżowca Sky Tower we Wrocławiu wystartował kolega Lucjan Zdobylak.