KGHM ZG RUN – II Półmaraton Zagłębia Miedziowego

9 marca 2019 r. odbyła się II EDYCJA GÓRSKIEGO ZIMOWEGO PÓŁMARATONU ZAGŁĘBIA MIEDZIOWEGO zorganizowanego na Wzgórzach Dalkowskich niedaleko Głogowa. Tegoroczne zmagania wspierane były pomiarem czasu, co sprzyjało rywalizacji. Wystartowało 87 zawodników.

KGHM ZG RUN reprezentowali: Grzegorz Jankowski, Dominik Komendacki, Zuzanna i Mirosław Piosik.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Grzegorz Jankowski z KGHM ZG RUN z czasem 01:44:00. Drugie miejsce zajął Dominik Komendacki też KGHM ZG RUN 01:44:28 trzecie miejsce Szlachcikowski Arkadiusz 01:50:14.

II Górski Zimowy Półmaraton Zagłębia Miedziowego jest fajną kameralną imprezą biegową. Organizatorzy wyznaczyli bardzo wymagającą trasę po Wzgórzach Dalkowskich, czyli w rezerwatach: Annabrzeskie Wąwozy i Dalkowskie Jary z licznymi stromymi podbiegami i zbiegami z przewyższeniami niespełna 700m. Trasa często przebiegała poza leśnymi ścieżkami pomiędzy leżącymi konarami drzew, gałęziami i krzakami. Organizator zapewnił jeden punkt odżywczy na trasie i posiłek na mecie. Pogoda była w kratkę, start w deszczu, a potem słońce. Ostatni zawodnicy dobiegali do mety w deszczu.

Grzegorz Jankowski –

„Organizacji nie powstydziłyby się najlepsze biegowe imprezy.”

Dominik Komendacki –

„Trenuje do zawodów na tych wzgórzach i znam dobrze te lasy, fajnie było tym razem pościgać się na tamtejszych ścieżkach. Bo najlepszy trening to zawody.”

Foto:

Grzegorz Jankowski

Dominik Komendacki

Zuzanna Piosik

Mirosław Piosik

Gratulujemy sukcesu wszystkim startującym w półmaratonie !!!!!

20190309 Półmaraton Zagłębia Miedziowego

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *