Spotkanie podsumowujące Rywalizację Endomondo KGHM ZG RUN 2018

Artykuł Michała Zaremby

 

Euforia biegacza

Wielu z nich robi to codziennie, mówią, że są uzależnieni, że nie można się od tego uwolnić. Opowiadają o uczuciu zrelaksowania, dobrym nastroju, często euforii. I to nie tylko podczas zawodów, ale również poza nimi – w życiu codziennym, w pracy, w domu. Po spotkaniu podsumowującym rok sukcesów ZG Run można dojść do wniosku, że tzw. „euforia biegacza” to nie tylko jedna z teorii biochemicznych, ale że… coś w tym jednak jest.

Podsumowanie rywalizacji społeczności biegaczy ZG Run to cykliczne wydarzenie. Nie rozpoczął się jeszcze w pełni sezon (chociaż dla większości zawodników to pojęcie nie istnieje), na większe imprezy biegowe również trzeba jeszcze trochę poczekać, a więc to jak najlepsza pora do tego, by nie tylko cofnąć się w czasie do ubiegłorocznych sukcesów, ale również, by nieco lepiej się poznać i po prostu spędzić czas w towarzystwie osób, które podzielają tę samą pasję.

Społeczność biegaczy ZG Run powstała w 2015 roku z inicjatywy pracowników ZG Rudna. Aktualnie liczy około 180 osób ze wszystkich oddziałów i większości spółek Grupy Kapitałowej.

Na spotkanie, które odbyło się 11 lutego w ZG Rudna, organizatorzy, czyli administratorzy społeczności zaprosili najlepszych zawodników poprzedniego sezonu. Okolicznościowe puchary, suweniry oraz listy gratulacyjne wręczał Jan Zubowski, dyrektor ds. pracowniczych.

To już moje trzecie spotkanie z Państwem i jak co roku jest to doskonała okazja by pogratulować Państwu wspaniałych wyników, ale też podziękować za dopingowanie i motywowanie koleżanek i kolegów do uprawiania sportu. Korzystając z okazji chcę również podziękować Państwu za pomoc w organizacji różnego rodzaju wydarzeń, jak choćby biegu memoriałowego im. księdza Jerzego Gniatczyka. Państwa zaangażowanie było niezwykle cenne i serdecznie za nie dziękuję – powiedział dyrektor. – Życzę przede wszystkim doskonałego zdrowia i dużo sił. Życzę również, abyście swoją pasją nadal zarażali innych i tego, by ten rok był równie udany jak poprzedni – dodał.

Sukcesy w formie prezentacji przedstawił Marek Warchala, główny inżynier mierniczy ZG Rudna, który z wyraźnym poczuciem (również osobistej) satysfakcji opisywał kolejne sukcesy ZG Run. Z pewnością wrażenie robiły liczby – w 2018 roku zawodnicy przebiegli w sumie 167 035 km (4 razy obiegli kulę ziemską). Średnio, każdy zawodnik pokonał aż 960 km. Dla porównania – w 2017 roku 125 osób przebiegło 122 642 km. Czy podczas przyszłorocznego podsumowania będziemy już pisać o 200 tys. km? – Biorąc pod uwagę rozwój rywalizacji z roku na rok, mamy nadzieję, że w 2019 r. przekroczymy dystans 200 tys. km. Co roku przybywa nam uczestników, biegamy coraz więcej, coraz dłuższe dystanse, a bezpośrednia rywalizacja z innymi zawodnikami pozytywnie nas motywuje i zachęca do biegania – mówi Marek Warchala.

Najważniejszym punktem spotkania było wręczenie wyróżnień dla zawodników.

W kategorii Open zwyciężył Sławomir Targosiński z Zakładów Wzbogacania Rud, który z wynikiem 4570 km o ponad 1000 km wyprzedził drugiego w klasyfikacji Grzegorza Jankowskiego z ZG Polkowice-Sieroszowice i Dominika Wujtaka z ZG Rudna.

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Aneta Serwińska z ZWR (2362 km), która pokonała Dorotę Trudzińską z CBJ oraz Maję Kalinowską z KGHM Zanam.

Chciałam znaleźć sobie jakieś zajęcie, bo bardzo lubię być w ciągłym ruchu. Dzieci mam coraz starsze i tak naprawdę do biegania namówił mnie mąż i jakoś się w to wkręciłam. Bieganie jest bardzo uzależniające – opowiada Aneta Serwińska z działu kadr ZWR, zwyciężczyni klasyfikacji kobiecej.

W rywalizacji oddziałów najlepszy wynik (11470 km) odnotowali zawodnicy ZG Rudna  (Dominik Wujtak, Piotr Waldera, Patryk Pieniążek, Mariusz Kirej), pokonując team ZG Polkowice-Sieroszowice (Grzegorz Jankowski, Łukasz Stankiewicz, Dariusz Socha, Marcin Zimkowski) oraz reprezentację ZG Lubin (Piotr Wachowiak, Krzysztof Bagiński, Artur Niedźwiedzki, Wojciech  Zaucha).

Cieszę się, że dzięki dyrekcji ZG Rudna mogliśmy już trzeci raz podsumować całoroczną rywalizację biegaczy.  Na spotkaniu mieliśmy możliwość spotkać się z koleżankami i kolegami z różnych Oddziałów Spółki, z którymi nie mamy kontaktu na co dzień. Miło spędziliśmy czas na podsumowaniu, dekoracji i wspólnej wymianie doświadczeń – mówi Marcin Moskal, administrator społeczności, starszy mierniczy górniczy. – Myślę, że sukcesy zwycięzców będą dla ogromną motywacją dla coraz większej społeczności biegaczy – dodaje.

Sukcesy na miniwystawie

Od poniedziałku, 11 lutego, na parterze biurowca (Rudna Główna) można oglądać miniwystawę sukcesów zawodników ZG Run w sezonie 2018. Wystawa ma przede wszystkim funkcję motywującą – wystarczy chwilę popatrzeć na lśniące puchary i wyglądające na ciężkie złote medale, by tuż po powrocie do domu przebrać buty i ruszyć na biegowy trening. Oczywiście wcześniej sprawdzając profil ZG Run – a nuż ktoś już biega w naszej okolicy. Razem przyjemniej!

 

Michał Zaremba

20190211 Spotkanie ZG RUN


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *