KGHM ZG RUN – Wrześniowe Bieganie

W ostatni weekend września br. zawodnicy Klubu Sportowego KGHM ZG RUN wzięli udział w czterech biegach, odnosząc kolejne sukcesy.

Ponad 50 pracowników KGHM wystartowało w sobotę 29.09.2018 r. w zawodach III PROMET CARGO CROSS DUATHLON w Słubicach, w tym blisko połowa reprezentowała nasz klub KGHM ZG RUN. Duathlon składał się z 3 etapów, najpierw było 4 km biegu, potem 15 km na rowerze i na koniec do pokonania jeszcze 2 km biegu. W rywalizacji wzięło udział blisko 170 zawodników. Zawody zakończyły się sukcesem zawodnika KGHM ZG RUN, zawody wygrał Robert Walkowiak z czasem łącznym 00:55:56.

Także dużym sukcesem zakończył się start zawodników KGHM ZG RUN w Strzelińskiej Dziesiątce – VII Biegu Wzgórz Strzelińskich w dn. 30.09.2018 r. Czterech naszych reprezentantów uplasowało się w drugiej dziesiątce klasyfikacji zwyciężając jednocześnie w kategorii drużynowej. W składzie zwycięskiej drużyny biegli: Mateusz Szczepański, Jakub Plewko, Szymon Świercz i Piotr Wachowiak.

Czterech reprezentantów KGHM ZG RUN wystartowało w 40. PZU Maratonie Warszawskim. Bardzo dobrze pobiegli Dominik Wujtak zajmując 58 msc. i Fabian Sternik 99 msc. Zawody ukończyło ponad 7500 osób.

Byliśmy także w Krakowie, jednoosobowo reprezentując KGHM ZG RUN w 12. PZU Biegu Trzech Kopców. Bieg reklamowany był jako jedyny w Polsce bieg górski w centrum dużego miasta i rzeczywiście do pokonania było przewyższenie większe niż na Małej Pętli Izerskiej czy Jakuszyckiej Jedenastce. Bieg ukończyło około 2500 zawodników.