Najlepsi wśród górników i hutników 

 

Zwycięstwem zawodników Klubu Sportowego KGHM ZG RUN zakończyły się Mistrzostwa Polski Górników i Hutników (MPGH) rozgrywane w trakcie III Biegu Interferie RUN w Świeradowie Zdroju.

 

Mistrzem Polski Górników i Hutników na dystansie Półmaratonu został Fabian Sternik z Huty Głogów. W Dziesiątce Staropolanki na dystansie 10 km triumfował Patryk Pieniążek z ZG Rudna. Także w kategorii OPEN oraz rywalizacji drużynowej nasi zawodnicy zajęli wysokie miejsca.

 

O Mistrzostwach:

– Tym razem zorganizowaliśmy wyjazd naszej drużyny do Świeradowa Zdrój, przyjechaliśmy liczną, 20 osobową, ekipą – opowiada Jakub Plewko, Prezes Klubu Sportowego KGHM ZG RUN. – Z roku na rok to malownicze miejsce przyciąga coraz  więcej  miłośników biegów górskich. Startuję tu od pierwszej edycji z każdym rokiem starając się poprawić swój czas na tym dystansie. Na miejscu mieliśmy swój punkt, w którym mogliśmy skorzystać z usług naszych zaprzyjaźnionych fizjoterapeutów. Członkowie Maltańskiego Legionu z wielkim zaangażowaniem robili pokaz udzielania pierwszej pomocy, który cieszył się dużym zainteresowaniem – dodaje Kuba.

 

– Pogoda na trasie dopisała, chociaż dzień wcześniej straszyły nas burze i grad – mówi Marcin Moskal, starszy mierniczy górniczy. – Prognoza na bieg nie była optymistyczna, ale deszcz wytrzymał do samego końca zawodów i rozpadał się dopiero po zakończeniu ceremonii dekoracji.

 

Ten bieg jest dość nietypowy, ponieważ start i meta są w innych miejscach, a nawet w różnych miejscowościach.

 

– Do półmaratonu startujemy spod hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie, do biegu na 10 km z Rozdroża Izerskiego – komentuje Piotr Wachowiak, nadsztygar górniczy. – Oczywiście organizator podstawia autokary, które rozwożą zawodników, ale jest z tym trochę więcej zamieszania i tak zwanej nerwówki, niż w zwykłych biegach. Meta dla wszystkich zlokalizowana jest pod hotelem Malachit w Świeradowie Zdroju.

 

Zawody były bardzo dobrze zorganizowane, zawodnicy po biegu mogli skorzystać z usług Aquaparku, gdzie można było zrelaksować się po ciężkiej trasie. Zaraz za linią mety można było poddać się profesjonalnemu masażowi, który proponowali fizjoterapeuci.

 

Półmaraton ukończyło 176 zawodników, bieg na 10 km 220 zawodników.

 

O wynikach:

Półmaraton 21 km OPEN:

  1. Fabian Sternik / 1 MPGH
  2. Rafał Tomaszewski / 3 MPGH
  3. Piotr Wachowiak / 5 MPGH
  4. Grzegorz Jankowski / 7 MPGH

Drużynowo –  2 miejsce dla KGHM ZG RUN (Sternik, Wachowiak, Jankowski)  

 

10 km OPEN:

  1. Patryk Pieniążek / 1 MPGH
  2. Jakub Plewko / 4 MPGH
  3. Robert Walkowiak / 5 MPGH
  4. Ariel Sworacki / 6 MPGH

Drużynowo 5 miejsce dla KGHM ZG RUN (Pieniążek, Plewko, Walkowiak)

 

O wrażeniach po biegu:

 

Fabian Sternik / KGHM ZG RUN

– Swój debiut w Półmaratonie Górskim kończę na wysokim 3. miejscu OPEN oraz wygrywam w klasyfikacji „MISTRZOSTWA POLSKI GÓRNIKÓW I HUTNIKOW”. Tytuł jest mój i do mnie należy. Trochę o trasie, a więc na początku praktycznie 11 kilometrów cały czas pod górę! Zbiegi? Były w tych 11 km może dwa… ale takie, że wolałbym już raczej podbieg. W dalszej części trasy nadrabiałem, jak mogłem te podbiegi, lekko nie było, bo nogi strasznie nabite… mimo wszystko, zbiegi w drugiej części trasy robiłem w przedziale 3’14-3’25 min/km. Czas, jaki uzyskałem na mecie to 1:23:00!  Nigdy o tym nie mówiłem, ale tym razem warto, przewyższenia ponad 500 m… Jestem bardzo zadowolony, zostawiłem na trasie bardzo dużo serca i zdrowia również. Bardzo cieszy również 2. miejsce drużynowo dla KGHM ZG RUN.

 

Patryk Pieniążek / KGHM ZG RUN

– Na bieg Interferie Run przyjechałem dlatego, że rozgrywana była dodatkowa kategoria Mistrzostw Polski Górników i Hutników.  Wiedziałem, że jest mocna obsada głównie za sprawą kolegów z drużyny KGHM ZG RUN, ale po cichu liczyłem na miejsce na najniższym stopniu podium. Od startu do mety biegłem na granicy swoich możliwości i z czasem 00:35:52 zająłem 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. Cieszy mnie to i motywuje jeszcze bardziej do dalszych treningów. Zdobyłem tytuł Mistrza Polski w biegach górskich kategorii KGHM! Gratulacje dla całej ekipy KGHM ZG RUN i czekamy na kolejne wspólne zawody.

 

Dominik Komendacki / Drużyna Szpiku KGHM

– Z pewnością to był mój dzień na ściganie się po górach. Już trzeci raz tu jestem i mam swój ulubiony odcinek, na 10 km trasy, gdzie biegnie się na złamanie karku pomiędzy drzewami. Widząc listę startową, nie spodziewałem się, że aż tak dobrze mi pójdzie.

 

Marek Warchala / KGHM ZG RUN

– Startowałem w tym biegu już drugi raz, wiedziałem więc, czego można spodziewać się na trasie i odpowiednio rozłożyłem siły. Lubię takie trudne, górskie trasy i jak dla mnie mogłoby być jeszcze więcej podbiegów takich jak ten na 7 km. Pobiegłem na miarę aktualnej dyspozycji, jestem zadowolony z wyniku, czas z zeszłego roku poprawiony o pół minuty. Gratulacje dla kolegów z KGHM ZG RUN za znakomite wyniki w biegu.

 

Marcin Moskal / KGHM ZG RUN

– Miałem przyjemność wystartować w kolejnym udanym biegu z udziałem KGHM ZG RUN. Wyjazd drużyny został zorganizowany profesjonalnie, co zapewniało niesamowitą atmosferę wśród klubowiczów. Trasa, mimo przewagi zbiegów była niezwykle wymagająca, ale niesamowite widoki dodawały mocy! Gratuluję Kolegom sukcesów drużynowych i indywidualnych.

20180610 III Interferie Run


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *