Jubileuszowy, bo piąty Bieg „Dziesiątka WROACTIV”, odbył się w sobotę 10 marca we Wrocławiu, na dystansie 10 km. Zawody ukończyło 1285 zawodników. Na STARCIE nie mogło zabraknąć zawodników z ZG RUN, którzy już po raz kolejny wspaniale reprezentowali KGHM.

Wyjazd na tegoroczną  „Dziesiątkę …” był znakomicie zorganizowany. Dzięki zaangażowaniu Jakuba Plewko, drużyna ZG RUN, po raz pierwszy miała komfort dojazdu na zawody autokarem.

– Wszyscy chętni z Głogowa, Polkowic i Lubina mogli wygodnie dotrzeć na miejsce. Dzięki temu mogliśmy spokojnie porozmawiać i lepiej poznać, a to ważne szczególnie w startach zespołowych – mówi Jakub Plewko.

Biuro zawodów zlokalizowane było w pomieszczenia stadionu miejskiego we Wrocławiu, wybudowanego na Euro 2012. – Po odebraniu pakietów startowych udało nam się rzucić okiem na murawę boiska – opowiada Marek Antosz. –  Rozgrzewkę przed startem zrobiliśmy na esplanadzie wokół stadionu. Tam też znajdował się start i meta zawodów.

Trasa zawodów robiła kółko wokół stadionu, a następnie prowadziła ulicami Królewiecką i Aleją Śląską.

– Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszej pogody do biegu, bo była znakomita. Od samego startu przyjemnie świeciło słońce – pogodowe warunki ocenia Jakub Plewko.

Zawodnicy tego biegu poruszali się szerokimi ulicami, więc nawet przy tak dużej ilości uczestników, nie było tłoku na trasie. Niewątpliwie dla biegaczy to sytuacja komfortowa.

– Zapisanych było nas 31 osób, ale kontuzje niemal w ostatniej chwili wyeliminowały kilku kolegów. W sumie zebrało się 25 osób, dzięki czemu byliśmy najliczniejszą drużyną w biegu – wyjazd do Wrocławia relacjonuje Marek Warchala, po czym od razu przechodzi do najważniejszego: – I to właśnie drużynowo odnieśliśmy największy sukces. Udało się zająć 2 miejsce na 35 zespołów i stanęliśmy na podium, głównie dzięki znakomitym czasom kolegów Karola, Fabiana, Jurka i Jakuba.

Wrażenia zawodników ZG RUN:

Karol Winniczuk z ZG Rudna nie może doczekać się kolejnych startów:

Po kilku miesiącach żmudnych przygotowań do sezonu 2018, w końcu zaczęliśmy rywalizację na zawodach. Sukces naszej drużyny już w pierwszym starcie, cieszy i motywuje do walki o kolejne trofea w przyszłości. ZG RUN to świetna grupa ludzi, których pasją jest aktywny wypoczynek i sportowa rywalizacja. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne starty.

Fabian Sternik z HM Głogów cieszy się z nowego rekordu życiowego:

Na imprezę WROACTIV 10 km wybrałem się po raz pierwszy z KGHM ZG RUN, startowaliśmy również w klasyfikacji „drużyna”. Wiedziałem, że muszę dać z siebie wszystko gdyż nie chciałem zawieść przede wszystkim chłopaków ani siebie . Dystans 10 km pokonałem z czasem 34:53, nowy rekord życiowy i bardzo dobry prognostyk na kolejne starty. Obecnie przygotowuje się do Orlen Warsaw Maraton, wynik z Wrocławia tym bardziej cieszy i motywuje gdyż jestem w mocnym treningu do maratonu i każdy taki start dodaje mi „skrzydeł” oraz daje poczucie, że ciężka praca popłaca.

Marek Warchala z ZG Rudna zachwycony tak liczną ekipą: 

– Niezbyt lubię takie uliczne płaskie trasy, zdecydowanie wolę górskie lub leśne. Z rana było trochę chłodno, ubrałem się za ciepło. Zaraz po starcie wyszło słońce i trzeba było szybko ściągać czapkę i rękawiczki. Do 5 km biegło mi się bardzo dobrze. Potem trochę zabrakło sił na lepszy wynik, zwolniłem i spokojnie dobiegłem do mety w towarzystwie kolegów. Swoją drogą, niesamowita sprawa, start w zawodach tak dużą ekipą.

Marcin Zimkowski z ZG Polkowice-Sieroszowice nie do końca zadowolony, ale otwarty na przyszłość:

– Na bieg wyjeżdżamy autobusem w licznym gronie zapaleńców biegowych. Meldujemy się we Wrocławiu. Około dwie godziny przed biegiem, także na spokojnie, odbieramy pakiety startowe oraz zwiedzamy stadion miejski. Co do biegu, to na początku obawiałem się nie do końca zaleczonej kontuzji, ale start, grupa biegowa i endorfiny spowodowały chyba nagłe zapomnienie. Niestety na 6 km musiałem odpuścić pościg z powodu bólu. Osiągnięty wynik uważam za nienajgorszy. Niestety nie udało się złamać 40 minut, ale nie poddaję się, kolejne biegi przede mną.

Piotr Leszkiewicz z ZG Rudna zdecydowanie chwali płaską trasę:

Bieg można zaliczyć do udanych. Pogoda i organizatorzy dopisali. Trasa dość szybka, bo niemal płaska sprzyjała biciu życiówek i tak było także w moim przypadku. Uważam, że to dobre rozpoczęcie sezonu tym bardziej, że chłopakom z naszej drużyny udało się wywalczyć drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Oby do następnej imprezy pozdrawiam.

Roman Pasternak z ZG Rudna dziękuje grupie za wsparcie:

– Jadąc na bieg byłem po nocnej zmianie, mimo wszystko udało mi się pobić swój rekord mimo wielkiego kryzysu w czasie biegu o czasie 00:51:29. Było super, dziękuje za wsparcie grupie ZG RUN.

Krzysztof Jaśkiewicz z ZG Polkowice-Sieroszowice poznał wielu nowych ludzi:

– To był mój pierwszy bieg na takiej trasie. W sumie biegam od niecałych dwóch lat ale bardziej w biegach OCR i po leśnych drogach, niż asfalcie. Bardzo mi się podobał ten bieg i była bardzo fajna ekipa, przy której ten bieg wydaje mi się inny, niż wszystkie. Dobra grupa daje inne wrażenia. Dzięki wspólnemu wyjazdowi poznałem wartościowych ludzi i mam nadzieję że jeszcze nie raz gdzieś razem pojedziemy.

Jakub Plewko z ZG Rudna dziękuje uczestnikom:

–  Jako główny organizator wyjazdu chciałbym podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój wolny sobotni dzień i pojechali z nami aby przebiec się 10 km po ulicach Wrocławia. Był to nasz pierwszy i oczywiście nie ostatni wyjazd w tak dużym gronie. Sam bieg bardzo przyjemny. Na pogodę również nie można było narzekać. Dzięki bardzo dobrym wynikom naszych kolegów udało nam się zdobyć drugie miejsce w kategorii drużynowej.

Klasyfikacja drużynowa (suma czasów 4 najwyżej sklasyfikowanych zawodników):

1 10BKPANC 02:15:43

2 KGHM ZG RUN 02:22:34

3 #SOBASTEAM 02:22:43

Klasyfikacja indywidualna (zawodnicy KGHM ZG RUN):

22 WINNICZUK Karol 00:34:42

25 STERNIK Fabian 00:34:53

47 MAZURKIEWICZ Jerzy 00:35:53

62 PLEWKO Jakub 58 00:37:06

176 SOBOCIŃSKI Marcin 00:40:19

215 BARTKÓW Łukasz 00:41:16

221 TAZBIR Mariusz 00:41:27

268 LESZKIEWICZ Piotr 00:42:17

277 PAŚ Marcin 00:42:26

334 ZIMKOWSKI Marcin 00:43:25

372 PLEWKO Łukasz 00:44:02

391 MAKSYMCZAK Marcin 00:44:15

431 WIŚNIEWSKI Jakub 00:44:54

536 KLIŚ Paweł 00:46:31

608 KRZYWICKI Marcin 00:47:37

609 ZDOBYLAK Lucjan 00:47:38

626 RAJKO Adam 00:48:01

807 PASTERNAK Roman 00:51:29

872 ŚMIGAJ Artur 00:52:47

907 KACZMAREK Tomasz 00:53:34

923 WARCHALA Marek 00:53:51

967 ANTOSZ Marek 00:54:46

1011 LENIAUT Bogdan 00:56:01

1051 JAŚKIEWICZ Krzysztof 00:57:01

1158 ŁUCZYŃSKI Andrzej 01:01:10

2018.03 Wroactiv

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *